Výroba reklamy na Slovensku
Darček k pečiatke zdarma
Výroba pečiatok - kontakt

Starostlivosť o pečiatky

Pre zachovanie životnosti vašej pečiatky je dôležitá starostlivosť a údržba. Udržiavanie v čistote má veľa výhod:
  • čistá nekontaminuje atramentový vankúšik rôznymi farebnými atramentmi,
  • zasušený atrament môže upchať niektoré časti, čo môže spôsobovať nejasné obrazy,
  • nečistoty povrchu zachytávajú prach.
Ponúkajú sa rôzne spôsoby čistenia. Vyberte si tú, ktorá vám bude najviac vyhovovať.

Špeciálne čističe
Na trhu existujú rozličné prostriedky špeciálne určené na čistenie. Zvyčajne sa predávajú vo fľaštičkách a sú navrhnuté tak, že sa tekutina naleje do nádoby na čistenie alebo majú na fľaške neoddeliteľne zabudovaný čistiaci vankúšik.

Detské obrúsky
Detské obrúsky neobsahujúce alkohol sú ideálne pre údržbu. Je to veľmi šikovný a lacný spôsob, ako zachovať čistotu, a tým predĺžiť životnosť vášho pomocníka.

Mydlo s vodou
Väčšinu štandardných atramentov možno zmyť pomocou obyčajnej mydlovej vody. Použite starú zubnú kefku a odstráňte všetky prebytočné farby.

Jednoduché tipy pre správne čistenie pečiatok
Drevené pečiatky nikdy nenamáčajte do vody, môžete ich tak poškodiť. Po použití ju vždy otlačte na prázdny papier. Odstránite tak prebytočný atrament, čo pomáha pri samotnom čistení. Vyhnite sa takým čistiacim prostriedkom, ktoré obsahujú alkohol. Alkohol vysuší gumu a poškodí. Drevené odložte a uskladnite, len ak sú už vyschnuté.

Odporúčame vždy pozrieť návod na používanie a údržbu. K rôznym typom sa viažu rôzne spôsoby čistenia. Niektoré pečiatky zostanú zafarbené od atramentu aj keby ste ich drhli každý deň. Starostlivosť o vašu pečiatku je rovnako dôležitá ako ona sama.

Výroba pečiatok

Výroba reklamy
X
Odporučenie pečiatok známemu
Email známeho:
Vaše meno: