Výroba reklamy na Slovensku
Darček k pečiatke zdarma
Výroba pečiatok - kontakt

Gravírovanie

Hovoríme o technike, pri ktorej sa mechanicky, alebo v súčasnej dobe aj pomocou lasera vyrýva text, obrazec, logo, ale dokonca aj tak precízny a zložitý motív ako je fotografia. Práve laserové je v súčasnosti najpoužívanejšie, pretože ide o veľmi presnú, rýchlu a nezmazateľnú metódu vyrezávania.

S gravírkou sa možno stretávate denne, avšak mnohokrát si ani neuvedomíte, že menovka, označenie firmy či nejaký piktogram je vytvorený práve touto technikou.
Gravírovať dnes môžete napríklad do plastu, plexiskla, gumy, skla, kože, korku, textilu či dreva, prakticky do akéhokoľvek materiálu okrem kovu.
Laser pomocou svetelného lúča vyrezáva predložený motív. Dnes sa používa najmä v technickom a strojárskom priemysle, ale využívajú ho aj v reklamnom odvetví. Gravírovaním sa totiž dajú vyrobiť veľmi zaujímavé, elegantné, vkusné a najmä precízne menovky, piktogramy, kľúčenky, cenovky, štočky na pečiatky, ale aj rôzne drevené obaly, napríklad na šperky či vína, reklamné nápisy, emblémy i plakety. Gravírovanie pomocou svetelného lúča má aj tú výhodu, že aj s ohľadom na materiál môžete nastaviť rôznu silu laserového lúča a aj jeho rýchlosť. Aj vďaka tejto schopnosti dokáže laser vyrezať veľmi zaujímavé a mnohokrát aj viacfarebné menovky, cenovky či iné predmety. Ide o to, že pokiaľ uložíte na seba dve či tri farebné materiály, laser vám do nich vyreže logo firmy, ktoré bude mať viac farieb. Napríklad horná vrstva bude zlatej farby, ale spodná, teda vyryté písmo bude čierne. Samozrejme, vybrať si môžete rôzne farebné kombinácie, napríklad striebornú, zelenú, červenú, bielu, žltú...

V prípade, že by ste chceli mať na dverách kancelárie meno do skla, bude miesto, kde laserový lúč dopadne na sklo matné. Takto bývajú robené napríklad poháre na stužkovú slávnosť.

U nás vyrábame aj rôzne identifikátory. Tie sa využívajú najmä v hoteloch, reštauráciách, bankách či nemocniciach na označenie personálu. Ide teda o menovky, ktoré môžu byť pripnuté na odeve, alebo položené na pracovnom stole. Vo firmách, ale aj hoteloch či reštauráciách bývajú označené aj miestnosti. Tieto tabuľky - piktogramy sú najčastejšie z kovu či plastu. Pomáhajú zákazníkom pri orientácii a sú veľmi elegantné a vkusné.

Rovnako môžu byť veľmi vkusné aj bezpečnostné a zákazové značenia. Ide napríklad o označenie zákazu fajčenia, ktoré v štýlovej reštaurácii predsa nemôže byť z plastovej červenej tabuľky. Rovnako vkusne vyrobené môže byť aj označenie zákazu parkovania, vstupu s jedlom či nápojom, ale napríklad aj zákaz vstupu so psom.

Rytie, vyrývanie či aj gravúra je teda technika nezmazateľných stôp - rýh. Názov gravírovanie vznikol z nemeckého gravieren či graven, a teda kopať. Gravírovanie môže byť aj umelecké, teda rytectvo. Poznáme však aj umelecké do drahého kovu, kameňa, či skla a v takom prípade hovoríme o glyptike. K umeleckému patrí aj gravírovanie zbraní.

Výroba reklamy
Výroba pečiatok
Gravírovanie
X
Odporučenie pečiatok známemu
Email známeho:
Vaše meno: