Výroba reklamy na Slovensku
Darček k pečiatke zdarma
Výroba pečiatok - kontakt

Zaujímavosti zo sveta pečiatok

Z histórie

Pečiatky nás sprevádzajú po celý život a ich história siaha do začiatku 16. storočia.
V tomto období sa vo Francúzku začali používať prvé primitívne, ktoré o pár rokov neskôr zdokonalil Angličan Henry Bishop. Všetky dobové vyrábal majster rytec, ktorý pomocou ostrých nástrojov vyrýval do kovu predlohu. Dobové pečatidlá používala hlavne vyššia spoločenská vrstva na odtlačenie panovníkovho alebo rodového erbu do pečatného vosku na dopisoch, alebo na úradných listinách.
Na výrobu boli použité materiály ako meď, oceľ , drevo a boli často používané ako súčasť šperku. V časoch monarchie bol pečatný prsteň dedičný symbol moci, rešpektu a majestátu.
S odstupom času k hromadnému rozšíreniu pečiatok vo veľkej miere prispel rozvoj poštových úradov, ktoré začali často používať rôzne druhy pečatidiel pri označovaní zásielok, čo pretrvalo až do dnešných čias.

Normalizácia

V období normalizácie zažili obrovský rozmach. Na jednej strane stálo veľké množstvo zbytočných úradníkov, na druhej strane občan, ktorý bojoval za jej odtlačok.
Za celé stáročia prešla rôznymi zmenami, vylepšeniami a inováciami ale úloha sa vlastne nezmenila ani z hľadiska použitia.

Súčasnosť

Dnes sa všetky dôležité listiny ako zmluvy, rozsudky, povolenia, zákazy, príkazy, daňové priznania, zákony, a notárske zápisnice potvrdzujú podpisom.
Na konci 80. rokov prišli na trh určené špeciálne pre deti.
Bola to celá kolekcia s motívom písmen abecedy, alebo s číslami.
Po krátkom čase sa zistilo, že dieťa v predškolskom veku vedie k rozvoju fantázie a zručnosti, čo hravou formou prispieva k príprave detí na školské prostredie.
Jednoducho povedané, aj v súčasnom digitálnom svete plní dôležitú úlohu.
Trh sa prispôsobuje potrebám zákazníkov a prináša rôzne riešenia v podobe pečiatok integrovaných do pera alebo ako prívesok na kľúče.

Nástup laserovej technológie

Vďaka technickej revolúcii, ktorá zasiahla aj túto sféru, ich dnes vyrábame omnoho jednoduchšie ako kedykoľvek predtým.
Laserová technológia používaná pri výrobe celý proces zrýchlila a spresnila. Produkty vyrobené touto technológiou sú omnoho presnejšie a kvalitnejšie ako predtým.
Celý výrobný proces je ovládaný pomocou počítača a laserového zariadenia ktoré za pár minút vypáli laserovým lúčom predlohu do špeciálnej gumy. Táto predloha sa prichytí na strojček. Gravírovacia guma je vyrobená z materiálu ktorý pri gravírovaní zbytočne nezapácha a nezaťažuje životné prostredie.
Aj strojček je iný ako v minulosti, je väčšinou plastový, alebo kovový, s moderným dizajnom pohodlný na dotyk a čo je veľmi dôležité je ekologický.
Telo strojčeka je navrhnuté tak, aby sa prítlačná sila rozložila rovnomerne na celú plochu a tým zabezpečila dokonalý odtlačok.

Pri voľbe pečiatky sa trend čoraz viac uberá smerom k tým samonamáčacím, avšak hlavne v radoch účtovníkov a úradníkov si svoje miesto zachovávajú aj tie drevené. Tieto samozrejme dopĺňa aj nevyhnutná externá poduška. V súčasnej dobe je na našom trhu ponúkané veľké množstvo druhov od veľa výrobcov. Je veľmi komplikované vyznať sa v cene a kvalite.
Veľkú úlohu pri výbere zohráva cena a kvalita. Veľa výrobcov ponúka nekvalitné pečiatky, ktoré nespĺňajú súčasné štandardy kvality.

Trodat, Colop a Traxx

Značky Trodat, Colop, Wagraf alebo Traxx v plnej miere dodržiavajú svetové štandardy a postupy pri výrobe a zároveň je ich technológia výroby ohľaduplná k životnému prostrediu. Tieto pečiatky sú plnohodnotným pracovným nástrojom, ktorý bude vždy pripravený vtedy keď ho budete potrebovať a v kvalite, ktorá Vám zaručí profesionalitu, spoľahlivosť a pohodlie.

Výroba reklamy
Výroba pečiatok
Gravírovanie
Reklamné predmety
X
Odporučenie pečiatok známemu
Email známeho:
Vaše meno:
 
Informačná hláška
Spracovávam požiadavku,
čakajte prosím...